• 1
  • 2
  • 3
  • 4

WOSK DO PIELĘGNACJI MEBLI W PUSZCE

cena: 69.00 zł

KOLORY MEBLA:
K01 - jasny wosk K02 - ciemny wosk K03 - lakier biała patyna K09 - wosk bezbarwny K13 - bielony Strukturyzacja K15 - brunatny wosk K16 - antyczna biel K17 - biały wosk sztuk:
Wosk do pielęgnacji mebli w puszce

Wosk do pielęgnacji mebli firmy Fiddes, to najwyzszej jakości mieszanina naturalnych wosków z dodatkiem rozcieńczalnika pozbawionego toluenu, które wspólnie tworzą łatwą do nanoszenia pastę. Powierzchnia wykonczona tym produktem nabiera pięknego, naturalnego wyglądu.Woski w zależności od ilości ich nałożenia oraz stopnia polerowania mogą tworzyć powłokę o silnym połysku lub o matowym wykończeniu.

Dostepne kolory wosków do pielęgnacji:

  • K01 Jasny wosk- przeznaczony przede wszystkim do mebli sosnowych. Nadaje drewnu jasnobrązowego odcieniu z delikatnym akcentem zieleni. Bardzo często stosowany do nadania bejcowanym wcześniej meblom z różnych gatunków drewna efektu patynowania.

  • K02 Ciemny wosk- wosk o wyrazistym, brązowym wybarwieniu, świetnie nadający się do drewna dębowego, orzechowego, wiązowego, jak i do drewna iglastego, któremu nada mocnej, brązowej barwy.

  • K15 Brunatny wosk - wosk o najciemniejszym, brązowoczarnym wybarwieniu. Tradycyjnie stosowany do bardzo ciemnych mebli bądź elementów drewnianych w celu nadania silnego, patynowego wykonczenia. Nanoszony miejscowo nada meblom niepowtarzalnego, antycznego wyglądu. 

  • K09 Bezbarwny wosk- neutralny, nieprzyciemniający drewna; swoje zastosowanie znajduje przy uszlachetnianiu wszystkich gatunków drewna.

PRZYGOTOWANIE

Podłoże drewniane szlifujemy papierem o granulacji 120, a następnie papierem 180-220.
W trakcie szlifowania pamiętajmy o tym, aby odbywało się ono wzdłuż włókien. Podłoże musimy oczyścić z resztek kleju i pyłu drzewnego. Po przygotowaniu drewna próbkę wosku (w wypadku barwionych) nanieść na mniejszą powierzchnię identycznego drewna w celu weryfikacji koloru. Dla otrzymania efektów rustykalnych zaleca się szlifowanie papierem o granulacji 100-120.

APLIKACJA

Użyć czystej, bawełnianej szmatki, gąbki lub pędzela (przy nanoszeniu wosku pędzlem efekt końcowy jest bardziej rustykalny). Jeżeli to tylko możliwe, wosk nanosić wzdłuż włókien drewna. Zawoskować całą powierzchnię w miarę równomiernie, szczególnie w wypadku wosków barwionych. Nadmiar wosku ściągnąć wzdłuż włókien drewna przy użyciu czystej ściereczki bawełnianej lub wełny stalowej. Zostawić nawoskowaną powierzchnię na czas ok. 3 minut, następnie wypolerować suchą ściereczką, szczotką do polerowania lub nakładką skórzaną.

-Aplikacja: szmatka, gąbka, pędzel

-Czas schnięcia: 3 minuty w temperaturze pokojowej

-Wydajność: 16 m² z litra (w zależności od naniesionej ilości i gatunku drewna)

-Powłoki: 1 powłoka – dodatkowe powłoki dadzą głębszy kolor/odcień i uwydatnią połysk

-Rozcieńczenie: benzyna lakiernicza

-Przeznaczenie: meble wysokogatunkowe, drzwi, boazerie, podłogi

-Opakowania: 400 ml

Zestaw do pielęgnacji Supreme zawiera: wosk, gąbkę do nakładania, włóknina ścierna (polerka)

Wzornik kolorów

Zakup mebli przez Internet?

Cóż, na pierwszą myśl większość osób może odrzucić taką opcję, jednak czy to nie dobry pomysł? Oszczędzamy czas i energię, bowiem meble możemy kupić nie wychodząc z domu, nie trudzimy się również z ich przewożeniem, gdyż otrzymujemy je naszym transportem lub firmą kurierską. To, co musi nas urzec to przede wszystkim styl, który jak najbardziej jesteśmy w stanie oszacować oglądając zdjęcia produktów. Aby meble znajdujące się w naszym sklepie spotkały się z Państwa uznaniem przygotowaliśmy bogatą i co ważne, różniącą się od siebie, ofertę. Życzymy Wam, by wybieranie poszczególnych modeli przyniosło Wam wiele radości, a ich widok zachwycał każdego dnia. Jak idealnie dobrać kolor mebli do wystroju naszych wnętrz? Nasza firma pomoże Ci wybrać idealny kolor mebli do sypialni, salonu, pokoju dziecięcego czy kuchni. Kolor drewna ma duże znaczenie w  aranżacji pomieszczenia. Znajdziesz u nas na stronie inspiracje i podpowiedzi jak odpowiednio dobrać ze sobą odcienie drewnianej podłogi lub parkietu do drewnianych mebli. To one sprawią idealną podstawę do designerskiej aranżacji na długie lata. Poznaj idealne kolory do mebli sosnowych. Jeśli nie wiesz, jaki wybrać kolor mebli skorzystaj z bezpłatnych porad online naszej projektantki: rooddrew.wizualizacje@gmail.com Oraz darmowych próbek!! Nie wszyscy wiedzą, że kolor ma duży wpływ na nasze samopoczucie i odzwierciedla nasz charakter:  

KOLORY WOSKU

 

BRĄZ: Kolor brąz jest kolorem ciepłym i przytulnym dla pomieszczeń. Dlatego klienci bardzo chętnie i najczęściej decydują się na ten kolor. Ekologiczna powłoka na bazie wosku pszczelego nadaje unikalny charakter naszym meblom. Wosk naturalny podkreśla słoje i sęki drewna oraz chroni przed  wilgocią. Odcienie brązu nadają wnętrzu spokój i harmonie, dlatego często spotykany jest w  pomieszczeniach biurowych. W naszej ofercie znajdziecie trzy piękne odcienie wosku: K 01- wosk miodowy K 02- wosk ciemny K 15 – wosk brunatny NATURALNA SOSNA: Dla wielbicieli tego, co naturalne proponujemy meble wykończone woskiem bezbarwnym. Meble w kolorze naturalnej sosny to mebel ciepłe i pełne delikatnego uroku, które rozjaśnią wnętrze i pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie. Jak każde drzewo jest inne tak i nasze sosnowe meble są unikatowe i niepowtarzalne.

KOLORY BIELI

BIEL: Kolor biały powiększa optycznie pomieszczenia i sprawia, że pokój staje się przejrzystszy i czysty. Meble w kolorze białym łagodzą emocje i dają poczucie swobody. Naukowcy udowodnili, że kolor biały jest dla osób dynamicznych, samodzielnych, otwartych na nowe pomysły. Kolory ciepłe idealnie komponują się z kolorami jasnymi. Biel jest elegancka i zawsze w modzie, a można z nią łączyć absolutnie wszystko oczywiście pamiętając o umiarze. Polecamy: K 03- kolor białej patyny K 13- bielony z widoczną strukturą drewna K 16- antyczna biel K 17 – biały wosk. Przy zakupie mebli sosnowych w białych odcieniach z upływem czasu, mogą pojawić się żółte przebarwienia w miejscach sęków i słoi drewna. W przypadku naturalnych mebli sosnowych jest to naturalny proces i nieodwracalny.  Wpływają na to różne czynniki min zbyt wysoka lub niska temperatura, nasłonecznienie, wilgotność powietrza.

 

KOLORY LAKIERÓW do blatów i siedzisk

LAKIERY: Wosk jest piękny i przede wszystkim naturalny, ale niestety nie lubi gorąca czy wilgoci, dlatego też na blaty stołów i ław drewnianych polecamy wybrać lakierowaną wersję bardzo zbliżoną kolorystycznie do odcieni wosków. W naszej bazie kolorów znajdziecie kilka odcieni brązu, który w połączeniu z białym lub bielonym meblem stworzy unikatowy i niepowtarzalny element wystroju Waszego wnętrza. Zamów bezpłatne próbki i dobierz odcień, który będzie do Ciebie pasował.  

Strukturyzacja mebli

STRUKTURYZACJA: Dla miłośników litego drewna mamy coś specjalnego. Każdy wykonany przez nas mebel możemy na Wasze życzenie poddać procesowi strukturyzacji. Taka obróbka drewna sprawia, że nadajemy w bardzo szybki sposób drewnu lat, postarzamy go i sprawiamy, że drewno wygląda na stare i rustykalne. Aby tego dokonać ręcznie za pomocną szczot wyrywamy miękkie słoje z powierzchni drewna, dzięki czemu zostają twarde słoje oraz nieregularne rowki między nimi. Strukturyzowane meble doskonale pasują do drewnianych chat, domków letniskowych, ale nie tylko, świetnie odnajdą się również w stylowych i nowoczesnych wnętrzach. Ciekawym rozwiązaniem jest strukturyzacja jedynie blatów w meblach drewnianych oraz wybarwienie ich w kontrastowym kolorze, doskonale sprawdzą się w tym zestawieniu biele i brązy, dodając meblom lekkości.

WOSK DO PIELĘGNACJI MEBLI W PUSZCE

WOSK DO PIELĘGNACJI MEBLI W PUSZCE

69.00 zł

zobacz szczególy

WOSK DO PIELĘGNACJI MEBLI W SPRAYU

WOSK DO PIELĘGNACJI MEBLI W SPRAYU

39.00 zł

zobacz szczególy
ROOD DREW produkcja mebli
Bialka 650
34-220 Maków Podhalanski