• promocja

Pielęgnacja mebli

JAK DBAĆ O MEBLE WOSKOWANE?

Woskowane powierzchnie są delikatne i wrażliwe na uszkodzenia, dlatego warto zadbać o nie specjalistycznymi, najwyższej jakości preparatami.

Pielęgnacja mebli woskowanych jest łatwa- najważniejsze jest aby regularnie czyścić meble z kurzu, najlepiej delikatną, bawełnianą szmatką.Pozostawiony na meblach kurz wbija się w strukturę drewna i z upływem czasu jest coraz trudniejszy do usunięcia.

Najważniejszą zasadą w pielęgnacji mebli woskowanych jest unikanie wody oraz różnego rodzaju silnych detergentów, szczególnie tych zawierających składniki wybielające. Jeżeli twoim zdaniem sucha ściereczka jest niewystarczająca, użyj specjalnie dobranych do pielęgnacji wosku preparatów, którymi nie tylko wyczyścisz powierzchnię mebla, ale też stworzysz ochronną warstwę. Poprzez zastosowanie odpowiednich produktów, twoje meble zachowają swój blask i urok.

WOSK W PUSZCE DO PIELĘGNACJI I WYKOŃCZENIA MEBLI

WOSK W PUSZCE DO PIELĘGNACJI I WYKOŃCZENIA MEBLI

85.00 zł

zobacz szczególy

WOSK W SPRAYU DO PIELĘGNACJI MEBLI

WOSK W SPRAYU DO PIELĘGNACJI MEBLI

39.00 zł

zobacz szczególy

Czego unikać w pielęgnacji mebli drewnianych?

Pamiętaj, meble z drewna nie lubią wody. Woskowane drewno nie jest wodoodporne, dlatego jeśli zdarzy Ci się rozlać na jego powierzchnię jakikolwiek płyn, postaraj się ją jak najszybciej osuszyć. Nie należy także pozostawiać żadnych wilgotnych przedmiotów na meblach wykonanych z drewna. Jeśli woda wsiąknie w jego struktury, może nieodwracalnie je uszkodzić.

Kolejną rzeczą, na którą trzeba uważać, jest ciepło. Większość z Was zapewne wie, że nie należy kłaść gorących naczyń bezpośrednio na drewnianych meblach, ponieważ może to skutkować pojawieniem się odbarwień, których usunięcie może się okazać niemożliwe. Pijąc poranną kawę zawsze pamiętaj o odłożeniu filiżanki na podstawkę, w ten prosty sposób zapobiegniesz niechcianym uszkodzeniom na Twoich sosnowych meblach.

Jeśli chcesz, by Twoje drewniane meble jak najdłużej zachowały swój kształt i wygląd, zadbaj, by w ich pobliżu nie znajdował się kominek, grzejnik czy też inne źródło ciepła.ROOD DREW produkcja mebli
Bialka 650
34-220 Maków Podhalanski